Informácie » Podujatia

IMG_9487.JPG MF OPEN 2016

V sobotu 12. marca 2016 sa konal 10. ročník pretekov v skialpinizme MALÁ FATRA OPEN. Na štart sa postavilo 97 statočných, z toho 57 do náročnejšej kategórie RACE A. Podmienky boli vzhľadom na túto zimu ešte v celku dobré a všetkých trošku poháňal vietor.

Tí zdatnejší (trasa RACE A) si vyšľapali popri Chate pod Chlebom na Kriváň, a to hneď dvakrát, potom ich čakal zjazd až na spodok Generálu a opäť výšľap do cieľa pri Chate pod Chlebom. Najrýchlejší v kategórii muži bol Matúš Danko (1:24:07), pred Matúšom Vnenčákom (1:27:01) a Petrom Bartoňom (1:27:22). V kategórii mužov nad 40 rokov obhájil prvenstvo Milan Pisarčík (1:25:42) pred Jaroslavom Dudášom (1:35:33) a Rudolfom Kapustom (1:42:22).
Ženy a juniori v kategórii RACE A mali o jeden výšľap na Kriváň kratšiu trať a prvé priečky obsadili: Ľubica Ďaďová (1:24:15) pred Barborou Volajovou (1:31:27) a Evou Bydiak Cimrákovou (1:33:20). Za juniorov bol najlepší Kristián Jánošík s časom 1:17:28 a za ním Jakub Malko (1:18:00).

V kategórii VERTICAL B bola tento rok kratšia trať. Končilo sa pri Chate pod Chlebom. Prvenstvo v mužskej kategórii obsadil Boris Obergries (0:23:18), za ním na druhom mieste Jozef Tokár (0:25:36) a na treťom mieste domáci pretekár Jakub Ujček (0:26:41). Zo žien bola najrýchlejšia Veronika Volnárová (0:33:43) pred Beátou Šurabovou (0:38:25) a Martinou Grancicovou (0:39:05). Z najmladších pretekárov v kategórii Juniori obsadil prvenstvo Adam Kapitán (0:29:37) pred domácim pretekárom Dominikom Roštekom (0:34:44) a Martinom Vrždiakom (0:34:47).

Všetci ocenení si okrem vecných cien odniesli aj drevené medaily a prví aj sekt od Chateau Topoľčianky. Celkový víťaz Matúš Danko na rok dostal putovnú drevenú trofej, o ktorú sa bude súťažiť opäť o rok. Po vyhlásení výsledkov sa losovala bohatá tombola.

Jubilejný 10. ročník bol skutočne otvorený pre všetkých a štartovné sme nevyberali. Občerstvenie vo forme pitného režimu sa podávalo na Chate pod Chlebom a hovädzí guľáš na lyžiarskej chate LK Turany. Každý účastník dostal pamätné tričko. Pitný režim zabezpečoval slovenský pivovar Steiger.

Na záver by sme chceli poďakovať všetkým zúčastneným pretekárom aj divákom. Taktiež našim partnerom a sponzorom za pomoc a podporu pri organizovaní tohto už tradičného preteku. Tešíme sa na budúcoročný 11. ročník a na ďalšie stretnutia na horách.